english

EEA Grants Norway Grants Liepāja Liepājas Universitāte EEA Norway Liepaja logo
1   2   3   4   5  

Screen test – jauno mediju māksla Dirty Deal

30. aprīlī plkst. 20:00, iezīmējot Latvijas neatkarīgās elektroniskās mūzikas atbalsta grupas “Dirty Deal Audio” darbības sākumu, tās telpās, radošo iniciatīvu centrā ‘DirtyDeal‘ notiks oficiālā Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studiju programmas studentu darbu izstādes "Screen test" atklāšana .

Screen test* reizē ir gan pārbaude studiju programmas un tās produkta – studentu– atbilstībai uzstādītā mērķa specialitātei, gan arī vārdu spēle, caur kuru studenti piedāvā sevi testam, pārbaudei tieši caur ekrānu – tiltu starp ciparu tehnoloģiju un indivīdu. Izstādē būs apskatāmi atlasīti studentu darbi, kas tapuši studiju procesā un tā gala rezultātā programmas īsajā četru gadu pastāvēšanas vēsturē. Būs iespēja apskatīt studentu video un foto, kā arī interaktīvus mākslas darbus.

Izstādes oficiālā atklāšana turpināsies ar deju mūzikas diskoballi disko-kafejnīcā Straume. Pasākumā, ko rīko studiju programmas apcirkņos radusies audiovizuālā apvienība Nonsenss events sadarbībā ar Dirty Deal, piedalīsies DJ deelis (ssnesnon),DJ pa (oger.lv), DJ k kut man (oger.lv) un DJ -8 (ssnesnon). Par ballītes vizuālo baudījumu rūpēsies Jauno mediju mākslas studiju programmas jaunie VJ k/bit, VJ corefee, VJ rv, VJ -8. Kopā šī komanda sola uzburt pozītīvu, audiovizuālu pārdzīvojumu electro, getto tech, baile, breakbeat, house, jungle ritmos starp galvu reibinošām vizualizācijām, neļaujot nevienam atslābināt audiālās, vizuālās un grūva garšas maņas ne uz minūti.

 

Izstāde apskatāma no 28. aprīļa līdz 14. maijam.


 

*Screen test - ekrāna tests jeb pārbaude, ar kuras palīdzību tiek noteikta aktiera piemērotība konkrēta kino vai televīzijas darba lomai.


29.04.2011


Voldemāra Johansona izstāde “Opus25.Plūsmas diskretizācijas studijas.”

20.aprīlī pulksten 19:00 Liepājā, spīķerī Jāņa ielā 2, Liepājā tika atklāta skaņu mākslinieka Voldemāra Johansona jaunākā instalācija "Opus25. Plūsmas diskretizācijas studijas". Instalācija būs aplūkojama līdz 27.aprīlim katru dienu no 14:00-19:00.

Instalācija "Opus25. Plūsmas diskretizācijas studijas" ir ūdens pilienu sekvenceris, kurā precīzi laikā sekvencēti ūdens pilieni, kuri krītot atsitas pret sfērisku objektu un rada skaņu, kuras augstumu nosaka šīs formas fiziskie izmēri un rezonanses. Pielietojot vairākus šādus pilienu rezonatorus, tiek izveidots daudzbalsīgs instru- ments, ko ar ciparisku kontroles mehānismu reālā laikā vada kompozīcijas programmatūra, veidojot granulārus punktu-skaņu klāsterus.

Par mākslinieku Autors studējis Hāgas Sonoloģijas institūtā, piedalījies ar mediju un skaņu mākslu saistītos projektos, kā arī bijis vairāku teātra izrāžu skaņu un mūzikas režisors. Voldemāra Johansona darbi- eksperimentālas ūdens, gaismas un skaņas instalācijas un kompozīcijas- ir balstīti mākslas un zinātnes sinerģijā. V.Johansons izmanto dabas un atmosfēras parādību datus– vēja stipruma, elektromagnētisko viļņu spektra u.tml. –, tos pēta, apstrādā un atspoguļo vizuālā un skaņas pieredzē, kas skatītājiem paver jaunas estētiskās uztveres robežas. Kritiķi izceļ mākslinieka spēju komplicētās fizikas un tehnoloģiju zināšanas pārraidīt vizuāli efektīvās un citas maņas iesaistošās fascinējošās izpausmēs. http://johansons.info

Izstāde tapusi Liepājas Universitātes projekta "Jauno mediju mākslas izglītības nodibināšana un attīstība Liepājā" ietvaros. Projektu atbalsta Eiropas Ekonomikās zonas finanšu instruments, Norvēģijas finanšu instruments, Liepājas dome un Liepājas Universitāte.21.04.2011


Biedrība "Vizuālās Kultūras klubs" 22. un 23. martā sadarbībā ar Liepājas Universitāti uzsāk pirmo 3D video un foto darbnīcu sēriju Latvijā, informēja biedrības "Vizuālās Kultūras klubs" sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Niedre.

"Vizuālās Kultūras Klubs" ir pirmais, kas Latvijā izveidoja zinātniski – tehnisko bāzi kvalitatīvai filmēšanai, fotogrāfēšanai un poligrāfiskai drukai 3D jeb stereo tehnoloģijā.


"Esam sasnieguši zināmu briedumu, tāpēc gribējās apkopot līdz šīm iegūto pieredzi un, daloties savos atklājumos, atrast domu biedrus un entuziastus, kuriem 3 dimensiju padarīšana ir kaut kas vairāk, nekā tikai izklaide," saka kluba pārstāvji. "Liepājas Universitātes atbalstīja šo ideju un tā radās doma palaist 3D darbnīcu ciklu sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām, kurās gatavo topošos audiovizuāļus – Liepājas Universitāti, RISEBU un Latvijas Kultūras Akadēmiju."


Pateicoties LiepU rektorā Jāņa Rimšāna un Santas Mazikas (LiepU māklas petījumu laboratorijas vadītāja) atbalstam, ikviens interesents 22.martā no pulksten 14 līdz 17 ir aicināts uz bezmaksas atvērto lekciju3D attīstīšanas vēsture un [video/foto] attēlu uzņemšana un apstrāde” un 23.martā uz radošās darbnīcas laikā sagatavotā 3D materiāla skatēm Liepājas Universitātē, Jauno Mediju fakultātē, Kūrmājas prospektā 13.


No 15. līdz 17. aprīlim ar 3D skatu vēros Daugavpili, sadarbībā ar Daugavpils Universitāti, bet Rīgu – no 26. līdz 27. aprīlim, sadarbībā ar RISEBA.29.03.2011Ar mērķi paplašināt studentu redzesloku, iepazīties ar aktualitātēm elektroniskās mākslas pasaulē un nodibināt sadarbību ar festivāla "Pixelache Helsinki" organizatoriem, šī gada 10. martā četri Liepājas Universitātes bakalaura programmas “Jauno mediju māksla” studenti Gatis Vaitovskis, Kristaps Biters, Daina Nuķe un Paula Vītola un Mākslas Pētījumu laboratorijas projektu administrators Andris Vētra dosies uz elektroniskās mākslas festivālu "Pixelache Helsinki", kas norisināsies no 10. līdz 13. martam.

“Pixelache” ir multi disciplināra platforma, kas paredzēta eksperimentālās mākslas, dizaina un pētniecības veidošanai un reprezentācijai. “Pixelache” interešu lokā ietilpst eksperimentālā interaktivitāte un elektronika, organizācija un sociālais tīklojums, mediju/tehnoloģiju politika un ekonomika, VJ kultūra un audiovizuālās performances, mediju lietotprasme un iesaistīšanās vides problēmu aktualizācija.

“Pixelache Helsinki” (Pikseliähky) ir elektroniskās mākslas un subkultūru festivāls, kas tiek organizēts Helsinkos kopš 2002.gada. Festivāla programma sastāv no semināriem, radošajām darbnīcām, izstādēm, performancēm, koncertiem un neformāliem klubu pasākumiem. Šī gada festivāls meklēs “datu pēdas”, sakarības starp zaļo augu pasauli un cilvēkiem, datorfotogrāfiju u.c.

Brauciena mērķis ir paplašināt studentu redzesloku, iepazīties ar aktualitātēm elektroniskās mākslas pasaulē, kā arī nodibināt sadarbību ar festivāla organizatoriem, lai veidotu līdzīgu mākslas festivālu arī Liepājā.

Liepājas Universitātes studentu un pasniedzēju brauciens uz festivālu notiek pateicoties finansējumam projektā „Jauno mediju mākslas izglītības nodibināšana un attīstība Liepājā” (sadarbības līguma nr. LV0063). Projekts tiek finansēts ar Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta kā arī ar Liepājas pilsētas Domes un Liepājas Universitātes atbalstu, nodrošinot vienmērīgu, kvalitatīvu un konkurētspējīgu augstākās izglītības vides pieejamību Eiropas telpā.


Informācija par festivālu:

www.pixelache.ac09.02.2011


No 2010.gada 19. novembra līdz 27.novembrim Liepājā, projekta  "Jauno mediju mākslas izglītības nodibināšana un attīstība Liepājā" ietvaros, norisinājās Starptautiskā Jauno mediju mākslas nedēļa „I - week”.

Nedēļas ietvaros no 19. - 24. novembrim notika radošās darbnīcas studentiem. Radošo darbnīcu rezultāti bija apskatāmi izstādes, prezentācijas, instalācijas vai performances formā 24.novembrī plkst. 17:00 Jauno mediju izstādes atklāšanas pasākumā.

25. un 26. novembrī Jauno mediju telpās (Kūrmājas prospektā 13) notika radošas darbnīcas un seminārs, kas norisinājās trijos līmeņos – bakalaura, maģistra un doktora. Tajās piedalījās studenti no Liepājas Universitātes, kā arī no sadarbības iestādēm Eiropā. Seminārā notika tikšanās ar māksliniekiem, pētniekiem, kā arī Jauno mediju jomas pārstāvjiem no dažādām augstākās izglītības iestādēm.

26. novembrī plkst. 19:00 notika elektroniskās mūzikas koncerts un plkst. 22:00 izklaides pasākums „iDISCO - Friday night dancing”.

27. novembrī plkst. 11:00 „Fontaine Royal” telpās (Stūrmaņu ielā 1) notika atvērtās lekcijas.  

vairāk informācijas:

IWEEK


03.12.2010


No 4. līdz 16.novembrim desmit JMM student un divi pasniedzēji apmeklēja Popkultūras Akadēmijas rīkotu starptautisko radošo nedēļu "Salas kreatīvā karantīna" Nīderlandē. Šīs nedēļas ietvaros studenti piedalījās deviņās dažādās radošajās darbnīcās, savukārt pasniedzēji vadīja vienu no deviņām darbnīcām. Radošo darbnīcu rezultātā tika izveidota publiska izstāde ar nedēļas laikā radītajiem darbiem.


03.12.2010


Šo piektdien, 17.septembrī, notiks publiska prezentācija par braucienu uz festivālu Ars Electronica.


15.09.2010


No 3. līdz 11. septembrim četri jauno mediju mākslas pasniedzēji,divi Mākslas pētījumu laboratorijas darbinieki un četrpadsmit studenti apmeklēja vienu no prestižākajiem jauno mediju mākslas festivāliem eiropā- Ars Electronica.

saite uz festivāla mājas lapu15.09.2010Uzsākot darbu jaunās Skaņu studijas telpās Liepājas Universitātes studiju korpusā Kūrmājas prospektā 13, kā pirmais pasniedzējs šeit strādās šobrīd viens no vadošajiem elektroniskās mūzikas speciālistiem pasaulē Mauro Lanca (Mauro Lanza, 1975).


Radošās darbnīcas ietvaros 1.septembra pēcpusdienā Jauno mediju telpās Kūrmājas prospektā 13 pagrabstāvā tiks demonstrēta Benjamina Kristensena mēmā filma Häxan” (Raganas, 1922), kuras skaņas celiņu ir radījuši Mauro Lanca un Olivjē Paskē (Olivier Pasquet). Filmas sākums 14.00. Laipni lūgti visi interesenti.


Lejupielādes:

Preses relīze


30.08.2010


Piegādāta daļa tehnikas.


28.06.2010